Sport

Video/Interi ngre kupën e fitores pas 11 vitesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:50 - 23/05/21 |
Opi Nion

Edhe pse matematikisht Interi u njoftua si fitues i Serisë A tre javë më parë, zikaltrit duhej të finalizonin edhe ndeshjen e sotme për të ngritur kupën e fitores. Ata mundën 5-1 ekipin e Udinezes për të marr më pas trofeun e shumëpritur, pas 11 vitesh.

Kapiteni Samir Handanoviç ka marrë në duart e tij trofeun dhe ka festuar me pjesën tjetër të skuadrës në qendër të stadiumit. Kjo është kupa e 19-të për Interin./Opinion.al

Pas