Rajoni

Video/Ikin dritat në Kuvendin e Kosovës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 14/12/21 |
Opi Nion

Kuvendi i Kosovës është detyruar të ndërpresë punimet e seancës plenare dhe të lërë deputetët në pushim për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike.

Ashtu siç mund të shihni edhe në videon e mëposhtme, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca njofton deputetët se ata s’mund të vazhdojnë më fjalimet e tyre si shkak i ndërprerjes së energjisë.

Ai iu kërkon deputetëve të bëjë një pushim deri sa salla e Kuvendit të ndriçohej nga sistemi tjetër gjenerator.

Pal ta kisha dhanë fjalën po nuk po ta jep se tash ka me na u ndalë rryma. Pasi do të na ndalet rryma derisa të kalojmë në sistemin tjetër me gjenerator kërkoj 5 minuta pushim dhe pastaj kthehemi në seancë prapë”,-dëgjohet të thotë Konjufca.

Pas