Aktualitet

Video/ I riu grabit paratë e dyqanit në Fier, bie në prangat e policisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:29 - 24/09/22 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar është arrestuar pasi grabiti një shumë parash në një dyqan në Fier.

Policia bën me dije se ngjarja ndodhi në lagjen “15 Tetori”, ndërsa autori i dyshuar pasi mori sasinë e parave u largua menjëherë nga biznesi.

Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet V.D., i cili u identifikua  dhe u arrestua mjeheërë pas grabitjes.

Gjatë kontrollit, të arrestuarit iu gjetën dhe iu sekuestruan shumat e parave të vjedhura, 800 euro dhe 75 000 lekë.

Ai akuzohet për veprën penale “Vjedhja”.

Pas