Aktualitet

Video/ Hoxha shqiptar: Femrat që heqin vetullat, janë të pandershme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:20 - 29/07/16 |
b.f

Ligjerimi i një Hoxhe, i shpërndarë nëpër rrjete sociale ka provokuar shumë ndasi mbi çështjen e fesë myslimane në trajtimin e shumë temave të ndryshme shoqërore.

Njëra prej tyre është edhe femra e trajtuar në fjalën e Hoxhës sipas Kuranit, ai thekson se femra në fenë islame duhet t’i përmbahet një rregullorje që libri i shenjtë i Islamit e përcakton mjaft qartë.

Sipas tij, ato femra që i heqin vetullat bëhen të pandershme, fitojnë hidhërimin dhe mallkimin e Allahut.

Hoxha thekson se këto femra nuk do kenë sukses në jetën e tyre.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas