Bota

Video/Harris fshin dorën pasi takon Presidentin korean, akuza për racizëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:28 - 23/05/21 |
Opi Nion

Një video e Zv.presidentes amerikane Kamala Harris, që fshin dorën pas rrobave pas një takimi me Presidentin e Koresë së Jugut Moon Jae-in është bërë tashmë virale në rrjet.

Ndjekësit e kanë kritikuar për racizëm Zv.presidenten, pas gjestit që në fakt nuk kuptohet qartë nëse ka qenë instiktiv apo i qëllimtë. Harris u takua  me Moon Jae-in ditën e premte, ndërsa sikurse shprehu dhe vetë në Tuiter, takimi ka patur në qendër çështjet e emigrantëve./Opinion.al

Pas