Sport

Video/ Gjysmë të zhveshur, hollandezët dhe italianët “pushtojnë” Tiranën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 25/05/22 |
Opi Nion

Teksa na ndajnë vetëm pak orë nga finalja e Conference League, duket se është ndezur atmosfera në kryeqytet.

Tifozët e Romës dhe të skuadrës holandeze Feyenoord kanë mbushur sheshet dhe kanë nisur festën.

Sikurse shihet në pamje me birra dhe muzikë, ata po festojnë në rrugët e kryeqytetit. Ndërkohë që temperaturat e larta kanë bërë që disa prej  tyre të jenë gjysmë të zhveshur.

Situatë e nxehtë është në Pedonale, ku  janë pozicionuar tifozët holandezë, aty ku është fan zona e tyre. Italianët qëndrojnë kryesisht në zonën e ish-Bllokut dhe te fan zona e tyre në amfiteatrin e liqenit.

Pas