Aktualitet

Video/ Gjermani–Poloni, ndeshja e parë pa gola në Euro 2016


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:00 - 16/06/16 |
b.f

Gjermania dhe Polonia kanë ndarë pikët në ndeshjen e dytë të vlefshme për Grupin C

Pas fitores prej 2:0 ndaj Ukrainës, Gjermania e Joachim Löw nuk ka mundur që të marrë më shumë se një pikë përball polakëve.

Dy skuadrat kishin rastet e veta në këtë mbrëmje, por rrjetat nuk u tundën, duke përfunduar ndeshja ashtu siç filloi.

Ky ishte barazimi i parë pa gola këtë edicion në Euro 2016. Polonia dhe Gjermania tani kanë nga katër pikë, në vendin e tretë gjendet Irlanda e Veriut me tre pikë pas fitores ndaj Ukrainës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas