Kronikë

VIDEO/Gjendet minë detare në peshkarexhë, transportohet brenda një furgoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 23/08/21 |
Opi Nion

Një minë detare është gjetur ditën e sotme nga një peshkarexhë që kishe dalë për të peshkuar në gjirin e Vlorës.

Sipas News24 menjëherë pas konstatimit janë njoftuar ekipet xheniere, të cilat bënë të mundur ngjitjen në peshkarexhe dhe nxjerrjen e saj në breg.

Nga pamjet e siguruara mina duket e modeleve të vjetra, ndërsa pritet ekspertimi i saj për të kuptuar se cilës periudhe i përket. Pritet që mina të shkatërrohet me shpërthim të telekomanduar në mënyrë që të mos përbëjë rrezik për jetën e qytetarëve.

 

Pas