Sport

Video/ Gazetarët shqiptarë nuk lejohen t’i afrohen Xherdan Shaqiri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 10/06/16 |
b.f

Ku duhen edhe jo më pak se 20 orë nga ndeshja e 11 Qershorit Shqipëri-Zvicër, atmosfera sapo vjen dhe po ndizet.

Gjatë kohës që Xherdan Shaqiri po i drejtohet sallën së konferencave për shtyp atij i është afruar pranë gazetari i Top Channel, Endi Tufa, ku e ka ngacmuar Shaqirin me fjalë duke i thënë na uro fat për Shqipërinë.

Këtë moment Shqiri e ka përcjellur me të qeshura duke thënë uroj fat por jo emrin e Shqipërisë.

Për të shmangur këtë bisedë të çastit ka ndërhyrë një vajzë e stafit që shoqëronte lojtartine Zvicrës dhe në presione sipër nuk ka lejuar gazetarin shqiptar që të vazhdon bisedën me Shaqirin ky moment tregon qartë se në stafin zviceran janë të ngarkuar prikologjikisht përpara ndeshjen me kombëtaren shqiptare.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas