Kryesore

Video-Foto/Rama takon presidentin e Bullgarisë: Mbase sot lajmi i mirë…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 30/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Madrid, në samitin e NATO-s. Ndërsa në një postim në rrjetet sociale, ai tregoi se ka gjetur mundësinë të bisedojë me presidentin e Bullgarisë Rumen Radev.

Rama publikoi video dhe foto nga kjo bisedë me presidentin bullgar dhe shkruan: Mbase sot lajmi i mirë…

Kujtojmë që hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u pengua për shkak të vetos bullgare.

Ndërsa kryeministri Rama nuk i ka kursyer kritikat ndaj Bullgarisë për veton, ku është shprehur se po mban peng dy vende të NATO-s./Opinion.al

Pas