Kryesore

Video/ Flamuri shqiptar në kullën Burj Khalifa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 28/11/20 |
Opi Nion

Kulla Burj Khalifa ka projektuar sot në fasadën e saj flamurin kuq e zi, dhe një urim për Shqipërinë më 28 Nëntor.

Fotot e flamurit shqiptar në kullën Burj Khalifa të Dubait janë shpërndarë në rrjetet sociale nga qytetarë të ndryshëm.

Ndërkohë në faqen e tyre në Fb, administratorët e kullës kanë publikuar edhe një video, shoqëruar me Himnin Kombëtar të Shqipërisë. “Burj Khalifa ndez ngjyrat e flamurit shqiptar në ditën e tyre kombëtare. Ju urojmë prosperitet dhe zhvillim”, thuhet në shënimin që shoqëron videon.

Kujtojmë se në fakt ky është një veprim që është parë të kryhet edhe për shtete të tjera, si një gjest solidariteti mes vendeve të ndryshme./Opinion.al

Pas