Bota

Video/Fëmija ukrainase qan sepse do të lërë babain e tij në luftë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 18/03/22 |
Opi Nion

Video e një fëmije që qan dhe grindet teksa do t’i thotë lamtumirë babait të tij, po bën xhiron e rrjetit.

Fëmija bashkë me pjesën tjetët të familjes duhen të largohet nga Irpin, për t’i shpëtuar sulmit të forcave ruse.

Ndërsa babai i tij, i cili është një oficer policie ukrainase do të duhet të qëndrojë në vend për të luftuar kundër pushtuesit.

Nvideon e mëposhtme mund të shihni fëmijën ukrainase që qan dhe grindet ndërsa babai i tij përpiqet ta përqafojë dhe t’i thotë lamtumirë.

Kujtojmë se zona e Irpin është bombarduar nga sulme ajrore ruse gjatë pushtimit./Opinion.al

Pas