Kronikë

Video/ E parkuar para banesës së pronarit, digjet automjeti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 21/01/22 |
Opi Nion

Një automjet është përfshirë nga flakët e zjarrit duke u shkrumbuar tërësisht në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 17 të qytetit të qytetit bregdetar.

Banorët e zonës kanë bërë me dije se makina u përfshi nga flakët e zjarrit dhe u dëgjuan edhe shpërthime për shkak të karburantit rreth 04:20.

Fatmirësisht  nuk ka të lënduar , por raportohen vetëm dëme materiale. Deri më tani dyshohet se shkak i zjarrit në automjet ka qenë një shkëndijë elektrike.

Në momentin e ngjarjes, makina tip Volkswagen Lupo ka qenë e parkuar para banesës së pronarit.

Pas