Sport

Video/ Dhunë në futbollin e femraveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:48 - 01/11/22 |
Opi Nion

Mesa duket dhuna nuk gjen vend vetëm në futbollin e meshkujve, por edhe në atë të femrave.

Një përleshje e dhunshme është regjistruar gjatë kësaj javë në kampionatin e futbollit për femra në SHBA, ku dy vajza nisën të qëllonin me grushte njëra-tjetrën për një top të humbur në mesfushë.

Incidenti u regjistrua në ndeshje mes Ole Miss dhe LSU, ky dy rivalet u përplasën dhunshëm dhe pas tyre dhe shoqet e tjera të ekipit.

Kontrolli u vendos më pas nga arbitri i ndeshjes i cili përjashtoi nga takimi lojtaret Maya Gordon dhe Ramsey Davis.

 

 

Pas