Kronikë

VIDEO/Detaje nga vrasja në Elbasan, plagoset efektivja e Forcave Shqiponja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 21/04/21 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme vijnë nga Elbasani pak minuta pasi u ekzekutua me armë zjarri Pjerin Xhuvani. Siç shihet në video viktima gjendet në tokë, i mbuluar me një çarçaf të kuq.

Ndërkohë mësohet se si pasojë e të shtënave me armë tre persona kanë mbetur të plagosur, një nga të cilët është police femër pjesë e Forcës së Posaçme Shqiponja.

Kujtojmë se Xhuvani ka qenë ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim në qytetin e Elbasanit, por pas shkarkimit nga LSI kaloi te PDIU ne 2017.

Aktualisht në vendngjarje ndodhen forcat RENEA, po ashtu është nisur drejt Elbasanit, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe Tonin Vocaj./Opinion.al

Pas