Life Style

VIDEO/ Delet lëvizin në formë rrethi prej 12 ditësh, “ritual” i çuditshëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:18 - 17/11/22 |
Opi Nion

Pronari i një tufe delesh ka kërkuar ndihmë nga ekspertët dhe në rrjetet sociale pasi kafshët e tij nisën të sillen çuditshëm, duke lëvizur në një formë rrethi perfekte 12 ditë me radhë pa ndaluar.

Ngjarja është regjistruar në veri të Kinës, ku në video shihet tufa e deleve teksa lëviz në drejtim të akrepave të orës, në një ritëm perfekt dhe rreth po ashtu perfekt.

Banorët e zonës kanë dhjetëra besëtytni për të shpjeguar këtë sjellje, por të gjitha janë rrëzuar pas arsyetimeve.

Zoti Miao, pronari i tufës, tregon se ka mbetur pa fjalë nga kjo gjë. Sipas tij, në fillim nisën të lëviznin në formë rreth disa dele, për t’u ndjekur më pas dhe nga pjesa tjetër.

Pas