Aktualitet

Video/ Çmenduria në detin e Velipojës. I jep motorrit të ujit mbrapsht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 03/08/16 |
root

Motorrët e ujit janë shndërruar në kërcënim serioz për pushuesit e bregdetit shqiptar.

Një person humbi jetën sot në Himarë pasi u godit dhe gjymtua nga një mjet lundrues, por ky është rasti më fatkeq i një shqetësimi që tashmë po kthehet në normalitet në bregdetin tonë: Asnjë organ përgjegjës nuk kontrollon mjetet ujore që lëvizin pa kriter.

Në postën elektronike të opinion.al ka mbërritur kjo video ku duket se si një i apasionur pas motorrit të ujit,  qarkullon në det të hapur në një mënyrë të pazakontë.

Ky person e drejton mjetin lundrues mbrapsht, me shpinë, në detin e Velipojës.

Ndërsa për personin mbetet një aventurë që mund t’i kushtojë edhe jetën, kjo është indinjuese për pushuesit që lahen në detin e Velipojës.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas