Aktualitet

VIDEO/Çifti i të moshuarve tek stadiumi:Do bëjmë vaksinën,me zor po presim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 11/01/21 |
Semiljana Azizi

Shqipëria ka nisur fushatën e vaksinimit kundër COVID-19 ditën e sotme.

Sipas informacioneve që janë raportuar më herët, bëhet me dije se fillimisht përparësi do të kenë grupet e riskut, duke ndjekur kështu një rradhë kronologjike.

Ndërsa sot do të ishin mjekët ata që do të vaksinoheshinn në ditët në vijim do të jenë mësuesit, efektivët e policisë që shërbejnë në terren e më pas të moshuarit mbi 75-vjeç.

Por sot, në stadiumin “Air Albania”, vendi ku do të kryhet vaksinimi masiv i popullsisë, është paraqitur një çift të moshuarish me shpresë se do të vaksinoheshin e do të ishin të mbrojtur nga virusi COVID-19. Çifti i të moshuarve është shprehur se ditën e djeshme kanë dëgjuar në media se do të niste fushtata e vaksinimit.

Ndërsa janë informuar nga gazetarja se sot do të vaksinoheshin vetëm mjekët, ata janë shprehur se televizori kishte dhënë informacion edhe për pensionistat mbi 75-vjeç.

Gazetarja: Pse keni ardhur këtu zotëri?

I moshuari: Për vaksinat kena ardh. Në televizor kena dëgju dhe kemi ardh mos na i bën kush. Me zor po presim…

Gazetarja: A e dini që sot do të vaksinohen vetëm mjekët?

E moshuara: “Edhe pensionistët mbi 75 vjeç. E dha televizori gjithë ditën. Për atë punë erdhëm”./Opinion.al

Pas