Aktualitet

Video/Çantën e mbushur me kallëpe tritoli, arrestohet 51-vjeçari në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:02 - 15/07/22 |
Opi Nion

Një 51-vjeçar është arrestuar në Tiranë pasi i janë gjetur në çantë 20 kallëpe me tritol dhe 2 kapsolla detonatore me përcjellës elektrik. Policia bën me dije se ka rënë në pranga shtetasi me inicialet N.M, banues në Kurbin.

“Gjatë kontrollit të çantës së shtetasit N. M., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 20 kallëpe me lëndë të dyshuar plasëse tritol dhe 2 kapsolla detonatore me përcjellës elektrik”.

Ndërkaq, behët me dije se vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë ngjarje.

Pas