-U tha në Opinion

Video/Brenda shtëpisë së mjekut Mentor Petrela


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 03/06/21 |
Opi Nion

Mjeku i njohur neurokirurg Prof. Mentor Petrela ka hapur dyert e shtëpisë për emisionin “Opinion”.

Banesa rreth 600 metër katrorë, ka nisur ndërtimin në vitin 1924 dhe që ka përfunduar të ndërtohet në vitin 1930. Brenda banesës ai ruan një sërë mobiljesh dhe objektesh të cilat datojnë gjithashtu në kohën e shtëpisë apo edhe më herët.

Petrela tregoi se në vitin 1946 shteti e mori banesën e cila u kthye në pasuri shteti. Petrela tregoi se e rimori banesën në vitin 1994./Opinion.al

Pas