Sport

Video/ Boksieri maroken kafshon kundërshtarin në ring


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 28/07/21 |
Opi Nion

Boksier maroken, Youness Baalla, ka kafshuar kundërshtarin e tij në ring gjatë ndeshjes në peshat e rënda në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Marokeni e kafshoi kundërshtarin Nykia, teksa ishin të shtrënguar me njëri-tjetrin.

Pamjet janë postuar gjerësisht në rrjete sociale dhe të gjithë po e krahasojnë me ndeshjen legjendare të 1997, ku Tyson kafshoi një pjesë të veshit të kundërshtarit të tij në ring “Evander Holyfield.

 

Pas