Aktualitet

Video/ Basha: Jam për votim elektronik me shenja gishtërinjshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:00 - 06/05/16 |
b.f

Për Lulzim Basha sistemi më shumë se sistemi zgjedhor për Partinë Demokratike i rëndësishëm është procesi zgjedhor. Ndaj për PD-në procesi më i mirë është votimi elektronik nëpërmjet shenjës së gishtërinjve.

Fevziu:  Çfarë sistemi zgjedhor propozoni?

E gjithë vëmendja jonë është te procesi. Ne jemi për votim elekrotnik me shenja gishtërinjsh, Që është plotësisht e realizueshme. Që do të thotë automatikisht. Ku eleminohet një potencial i madh për intidimin e qytetarëve për blerjen e votave

Votimi e zhduk mundësinë që një palë e tretë të shikojë se si ka votuar qytetari

Dhe për gjysëm orë vjen rezultati në rang kombëtar….

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas