-Jetë dhe Stil

Video/Ariu del nga shkurret papritur, vogëlushi ruan qetësinë dhe shpëton


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:38 - 24/05/20 |
Opi Nion

Një skenë e pabesueshme, gati surrreale. Një ari del nga një shkurre pas  shpinës së një fëmije që arrin të ruajë qetësinë, ashtu sikurse asnjë i rritur nuk do t’ja kishte dalë, ndërkohë që gjithçka është regjistruar përmes ekranit të një telefoni.

Videoja që është bërë virale në rrjetet italiane është shpërndarë edhe nga “Corriere della sera” në faqen online. Ngjarja është xhiruar në zonën e Trentinos. Klipi është filmuar rreth orës 11:30 në Nova di Sporminore, një provincë e Trentinos. Në videon që është transmetuar fillimisht nga televizioni lokal, dëgjohej një grua e shqetësuar dhe zërat e personave të tjerë./Opinion.al

 

Pas