Sport

VIDEO/Ankth në MotoGP, piloti hidhet nga motori me 200 km\h


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:05 - 23/08/20 |
Al Do

Një aksident i frikshëm u regjistrua sot në garën e Moto Grand Prix në Austri.

Piloti i Yamaha, Maverick Vinales, u hodh nga motori teksa ishte me 200 km/h pasi vuri re një problem me frenat.

Spanjolli vendosi të lëshonte motorin pasi ishte bërë i pakontrollueshëm dhe përpara kishte një kthesë.

Motori i spanjollit vazhdoi drejt, u përplas me barrierat mbrojtëse dhe mori flakë, duke shkaktuar ndërprerjen e garës për disa minuta.

Fatmirësisht, Vinales doli pa dëmtime nga ky aksident i cili vjen pas dy të tillëve javën e kaluar. /Opinion.al

Pas