Bota

VIDEO/ Anija del nga kontrolli dhe përplaset në brigjet e Stambollit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 28/12/19 |
Al Do

Ngushtica e Bosforit u bllokua përkohësisht pasi një anije transporti mallrash u përplas në brigjet e Stambollit.

Rojet bregdetare, ekipet e kërkimit dhe shpëtimit dhe policia turke shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes.

Anija ‘Songa Iridium’ ka pësuar dëmtime por për fat të mirë nuk ka patur viktima ose të lënduar.

Impakti e ndodhi pranë Rumelihisari ndërkoë që guvernatori i Stambollit tha në një deklaratë se nuk ka raportime për ndotjen e detit ose të mjedisit.

Anija e gjatë 191 metra kishte 20 persona në bord në momentin e aksidentit. /Opinion.al

Pas