Aktualitet

Video/Anëtarët shkulin derën, tensione në zgjedhjet për kreun PD në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 26/04/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Komisioni i Rithemelimit informoi se po kryhen zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike në degën Bulqizë.

Por si duket procesi i votimit nuk po shkon siç duhet pasi në qendrën e votimit janë regjistruar përplasje mes mbështetësve të kandidatëve.

Dy kandidatët janë Fatos Hoxha dhe Shaqir Manjani dhe procesi i votimit po bëhet në Kinemanë e qytetit.

Ashtu siç mund të shihni edhe në videon e mëposhtme anëtarët e PD kanë shkulur një derë nga vendi teksa ka pasur debate verbale dhe shtyrje për të hyrë në dhomën ku po kryhet procesi i votimit.

Kujtojmë se ky proces zgjedhjesh do të zhvillohej të dielën por u shty për shkak të pretendimeve për fryrje të listës së anëtarëve që do të votonin për zgjedhjen e kryetarit të ri të degës. Ndërsa u tërhoq nga gara të hënën ish- kryetari Defrim Fiku./Opinion.al

Pas