Aktualitet

VIDEO/ Ambasada e SHBA: Roli i medias në luftën kundër korrupsionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 19/11/19 |
Al Do

Edhe këtë janë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka bërë të ditur një tjetër nismë të ndërmarrë prej tyre për luftën kundër korrupsionit.

Në një postim të ambasadës në Facebook, nënvizohet se “lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë”.

Në video-mesazhin e postuar tregohet se si media mund të ndihmojë për një gjyqësor të përgjegjshëm dhe në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Nisma në këtë kuadër, nisma e ambasadës ishte dërgimi në SHBA i një grupi me tetë gazetarë shqiptarë për të mësuar mbi rolin e medias amerikane në shtetin ligjor. /Opinion.al

Pas