Kronikë

Video/Akuzohet për trafik droge, dalin pamjet e arrestimit të Elsa Lilës në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 16/03/22 |
Opi Nion

Mediat italiane kanë bërë publike pamjet e momentit të arrestimit të këngëtares shqiptare, Elsa Lila. Ajo është arrestuar pasi dyshohet se ishte pjesë e një organizate kriminale të trafikut të drogës. Elsa Lila është arrestuar bashkë me 12 persona të tjerë pas një operacioni antidrogë.

Policia italiane shkatërroi një organizatë kriminale të trafikimit të drogës të përbërë nga 13 persona, italianë dhe shqiptarë.

Sipas La Repubblika këngëtarja ka patur rolin e financieres në grupin e trafikimit të lëndëve narkotike.

I përfshirë është edhe boksieri Petrit Bardhi, i njohur si “Titty”,  emri i të cilit ka dalë edhe në korrik 2015, në një operacion të mëparshëm të Guardia di Finanza.

Krahas tyre, janë arrestuar edhe 11 persona të tjerë, të cilët operonin në zonën e Acilias në Romë.

Pjesë e të arrestuarve  është edhe Arben Zogu, i njohur si “Riccardiono”, i cili bashkë me Bardhin ishin pjesë të klanit të vëllezërve Guarnera, një bandë italo-shqiptare që merrej po me trafikun e lëndëve narkotike./Opinion.al

Pas