Kronikë

VIDEO/ Aksidenti tragjik në Shkodër, shpejtësia iu mori jetën 2 të rinjve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:18 - 19/05/21 |
Opi Nion

Mëngjesin e së martës, një aksident i rëndë ju ka marrë jetën dy të rinjve. Viktimat u identifikuan si Serxho Kuka, 22 vjeç dhe Eglis Delaj, 20 vjeç. Aksidenti i rëndë ndodhi në rrugën e fshatit Omaraj në Malësi të Madhe, ndërsa në aksident u përfshinë dy automjete, një i tipit “Benz” dhe një “Audi”.

Sikurse shfaqet në pamjet e mëposhtme punonjësi i policisë, 51-vjeçari me iniciale V.N, i cili tenton të kthehet majtas dhe me shpejtësi të madhe vijnë të rinjtë, të cilët e godasin automjetin e tij.

Sipas policisë drejtuesi i automjetit “Benz” pasi ka humbur kontrollin e mjetit është përplasur me kolonën e një muri rrethues. Si pasojë e kësaj përplasje ka gjetur vdekjen e menjëhershme Serxho Kuka, dhe Eglis Delaj ndërroi jetë teksa po transportohej për në spitalin rajonal.

Ndërkohë, kujtojmë se mbrëmjen e djeshme SHÇBA ka njoftuar se ka arrestuar drejtuesin e mjetit “Benz”, 19-vjeçarin me iniciale M.B, dhe drejtuesin e mjetit tip “Audi”, 51-vjeçarin me iniciale V.N me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Policisë së Malësisë së Madhe./Opinion.al

Pas