Kryesore

Video/Aksidenti në Bullgari, Parlamenti Europian1 minutë heshtje për 46 viktimatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:32 - 24/11/21 |
Opi Nion

Në Parlamentin Europian është mbajtur një minutë heshtje për viktimat e ngjarjes së rëndë të ndodhur në Bullgari.

Deputetët e Parlamentit Evropian u çuan në këmbë dhe mbajtën një minutë heshtje në nderim të 46 viktimave pas thirrjes së Presidentit David Sassoli.

Me keqardhje të thellë morëm vesh aksidentin e tmerrshëm me autobusin që ndodhej në afërsi të Sofje, Bullgarisë, që shkaktoi humbjen e jetëve të 46 personave, përfshirë shumë fëmijë. Ne emër të Parlamentit Europian dhe timen personale, dëshiroj të dërgoj të gjithê solidaritetin tonë familjeve dhe miqve të qytetarëve tê Maqedonisë së Veriut. Ju bëj thirrje për një minutë heshtje“, tha ai.

46 persona, shumica prej të cilëve shqiptarë humbën jetën ditën e djeshme në një aksident në Strumë të Bullgarisë pasi po ktheheshin nga një ekskursion në Stamboll të Turqisë.

 

Pas