Kronikë

VIDEO/Aksidenti gjatë natës në Bypass-in e Fierit,ndërron jetë 19-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 28/07/21 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesnatën e kaluar në Fier -Vlorë, ku ka humbur jetën 19-vjeçarja Xhesika Mjekra, dhe u plagos 21-vjeçari Sabri Xherimeja.

Dyshimet janë se aksidenti ndodhi për shkak të errësirës në rrugë, ndërsa në drejtimin e mjetit ishte vetë 19-vjeçarja, e cila nuk i shpëtoi dot plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. I riu që ishte pasagjer në mjet u dërgua me plagë të shumta për në spitalin e Fierit, ku fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë policisë mbrëmjen e djeshme iu deshën disa minuta për të gjetur vendin se ku makina e dy të rinjve kishte dalë nga rruga./Opinion.al

Pas