Bota

Video/70 vite në fron, momenti “magjik” i ndezjes së dritave nga MbretëreshaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:27 - 03/06/22 |
Opi Nion

Mbretëresha i ka dhënë dritë atij që quhet feneri kryesor i kështjellës Windsor, në festimet e 70-vjetorit të saj në fron.

Pema spektakolare

Këtë mbrëmje, mbi 3,000 fenerë do të ndizen në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Komonuelthin për të festuar 70 vjetorin e shërbimit të Mbretëreshës.

Pema e cila përbëhet nga 350 fanarë formon Fenerin Kryesor dhe i bën homazh 70 viteve të shërbimit të Madhërisë së Saj./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BBC (@bbc)

Pas