Bota

VIDEO/ 44-vjeçari hidhet nga ballkoni i katit të 6 të sallës së gjyqit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 30/05/21 |
Opi Nion

Një 44-vjeçar nga Ohio i dënuar për sulm dhe grabitje të një 82-vjeçari u përpoq të arratiset nga seanca gjyqësor e dënimit duke u hedhur nga ballkoni jashtë sallës së gjyqit.

Si pasojë e përplasjes 44-vjeçari përfundoi me një këmbë të thyer, dëmtime në fytyrë dhe më shumë kohë burg, raportojnë mediat e huaja.

Donald Mullins, 44 vjeç, u dënua falë ADN-së që la në vendngjarje, kur grumbulloi një ëmbëlsirë me Oreo.

Videoja u regjistrua nga kamerat e sigurisë në Gjykatën e Përbashkët të Franklin në Columbus, ku shfaqet Donald Mullins duke u hedhur nga ballkoni. Mullins kaloi sipër xhamit duke u hedhur nga ballkoni i katit të gjashtë në të pestin.

Ishte një grua që më pas filmoi pasojat e ngjarjes, duke treguar një dysheme të përgjakur ku Mullins u rrëzua.

Ai u dërgua në Qendrën Mjekësore Grant për trajtim pas arratisjes së tij të dështuar./Opinion.al

Pas