Kryesore

Vettingu, zbulohen negociatat e Bashës me Brukselin dhe UashingtoninBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:08 - 10/02/22 |
Opi Nion

Janë zbardhur detaje lidhur me diskutimet që ka patur kryetari i PD, Lulzim Basha me me zyrat më të larta  të BE në Tiranë, në Bruksel dhe Uashington lidhur me votimin e zgjatjes së mandatit të Vettingut

Mësohet se në lidhje me drejtësinë, Basha ka thene se PD “mbështet cdo hap që drejtësia të luftojë pa kompromis korrupsionin politik dhe krimin e organizuar.”

Basha do te diskutojë dhe me grupin parlamentar për votimin e zgjatjes së mandatit të Vettingut, para se të shkojë në Kuvend./Opinion.al

Pas