Aktualitet

Vetëvendosje: Ndalni përndjekjen e opozitës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 18/11/15 |
b.f

PRISHTINE-  Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate lëshuar pak minuta më parë i ka bërë thirrje mazhorancës qeverisë të ndalë përndjekjen e opozitës, sicc e quajn ata.

Më poshtë komunikata e plotë

Policia ka arrestuar deputeten Donika Kadaj – Bujupi ndërsa ka rrethuar banesën e deputetëve Albin Kurti dhe Albulena Haxhiut. Banesa e Albin Kurtit dhe ajo e Albulena Haxhiut janë bastisur nga Policia e Kosovës dhe aktualisht brenda po qëndrojnë disa policë.

Policia po i përgjigjet urdhërave policore të Isa Mustafës dhe Hashim Thaçit të cilët janë të gatshëm ta shndërrojnë Kosovën në shtet policor, vetëm që të mos heqin dorë nga pushteti i tyre dhe nga marrëveshjet që kanë bërë me Serbinë dhe demarkacioni me Malin e Zi.

Deputetja Kadaj – Bujupi duhet liruar menjëherë dhe përndjekja ndaj opozitës duhet të përfundojë.

Ne nuk do të ndalemi pa u tërhequr marrëveshjet me Serbinë, pavarësisht sa larg është i gatshëm të shkojë pushteti, në mbrojtje të “Zajednicës” dhe demarkacionit me Malin e Zi.

12232678_10153058647677000_7477328330610797844_o

12239323_10153058648107000_1846033226480399754_o

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas