Aktualitet

Verifikimet e Prokurorisë/Celibashi: Do të shqyrtojmë çdo dokument për Tom Doshin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 05/11/21 |
Opi Nion

Ditën e djeshme, Prokuroria e Përgjithshme përfundoi verifikimet për Tom Doshin, dhe komunikoi se rezultatet do të përcillen në KQZ.

Ndërsa sot, kryekomisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi, është shprehur se çdo dokument i ardhur nga Prokuroria, i cili ka lidhje me verifikimin e kandidatëve, do të vlerësohet.

Çdo dokument që lidhet me procesin e verifikimit të kandidatëve në rastin kur është edhe Prokuroria do marri vlerësimin e KQZ”-tha Celibashi.

Prokuroria në gjetjet e saj tha se Doshi ka qene i dënuar dhe hetuar për disa vepra penale.

Kujtojmë se ish-deputeti, Tom Doshi, paraqiti dorëheqjen nga mandati i fituar në zgjedhjet e 25 Prillit por edhe si kryetar i partisë së tij, PSD./Opinion.al

Pas