Aktualitet

Verë në shtator, temperaturat rriten, parashikimi i motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 15/09/21 |
Opi Nion

Vendi ynë në pjesën e parë të ditës do të ketë një mot me kthjellime në zonat bregdetare, por kthjellime dhe vranësira të lehta do të ketë në zonën e ulët dhe zonen malore. Pjesa e dytë e ditës paraqitet ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave te shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Ndërkohë edhe pse jemi zyrtarisht në stinën e vjeshtës, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Pas