Rajoni

Vendoset barrikadë në afërsi të Merdares, mbyllet pika kufitareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 28/12/22 |
Opi Nion

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka njoftuar se serbët kanë bllokuar pikën kufitare në Merdarë.

Përmes një njoftimi, ministria iu bën thirrje qytetarëve që janë në lëvizje që të shfrytëzojnë pika të tjera kufitare për qarkullim deri në një informim tjetër zyrtar.

“Grupet kriminale serbe kanë bllokuar pikën kufitare në Merdarë. Njoftohen të gjithë bashkatdhetarët dhe qytetarët që janë në lëvizje të shfrytëzojnë pika të tjera kufitare për qarkullim deri në një informim tjetër zyrtar nga ana e institucioneve të Republikës së Kosovës.

-Nëse keni hyrë tashmë në Serbi, atëherë ju lutemi t’i përdorni pikat kufitare ne Mutivodë, Dheu i Bardhë ose të merrni rrugë përmes Maqedonisë së Veriut (pikë-kalimi kufitar i Preshevës) përmes Shkupit”, thuhet në njoftim.

Pas