Aktualitet

Vendimi për afganët, Kim kujton besën shqiptare: Krenarë për aleancën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 15/08/21 |
Opi Nion

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reguar në tuiter lidhur me vendimin e qeverisë shqiptare për të strehuar qytetarët dhe bashkëpunëtorët afganë që po largohen nga vendi pas hyrjes së talebanëve.

Duke kujtuar besën e shqiptarëve, Kim shprehet krenare për miqësinë dhe aleancën.

“BESA – atëherë kur ka më shumë rëndësi, populli shqiptar tregon gjithnjë nder, guxim dhe mirësi. Ne jemi krenarë që ju kemi miqtë dhe aleatët tanë”, shkruan Ambasadorja./Opinion.al

 

Pas