Aktualitet

Vendimi: Ndalim i lëvizjes pas orës 20:00, rregulla të reja për lokalet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 10/02/21 |
Doriana Çepunaj

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka marrë masa të reja, lidhur me pandeminë e Covid 19.

Në mbledhjen e së mërkurës, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se kemi një situatë ku kemi në qarkullim mutacione të reja dhe në një shtim të infektueshmërisë.

Ajo u shpreh se edhe kushtet e dimrit e bëjnë të pavaforshme situatën.

Bazuar në situatën epidemiologjike dhe në analizën e kryer, komiteti i eksperteve ka vendosur:

Ndalimi i qarkullimit nga ora 20;00 deri në 6 të mëngjesit, me përjashtim të emergjencave dhe për arsye pune, për një periudhë 14 ditore duke filluar nga 11 shkurt deri në 25 shkurt

Ndalimi i bareve, restoranteve, lokaleve, nga ora 20;00 deri në 06;00,  me përjashtim të shërbimit në banesë, nga data 11 shkurt deri më 25 shkurt.

 

Pas