Aktualitet

Vendimi i “Kushtetueses” për Teatrin, Basha: Tani radhën e ka SPAK


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 02/07/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për ‘Çështjen e Teatrit Kombëtar’.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Basha thotë se Gjykata Kushtetuese foli, ndërsa tanimë radhën e ka Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

“Gjykata Kushtetuese foli, radhën e ka SPAK!”, shkruan Basha./Opinion.al

Pas