Sport

Vendim suprizë, Juventus zyrtarizon trajnerin e ri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 08/08/20 |
el ida

Disa orë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Maurizion Sarri, Juventusi, ka gjetur dhe pasuesin e tij në stol.

Një ndër legjendat e skuadrës, Andrea Pirlo do të marrë drejtimin e klubit më të madh italian. Skuadra bëri me dije lajmin në një postim në rrjete sociale.

Sipas mediave italiane, ish-mesfushori i madh italian, është trajneri me ngritjen më të shpejtë në detyrë.

Shkarkimi i Sarrit erdhi pasi “Zonja e Vjetër” nuk mundi të pranojë eliminimin përballë Lyon në raundin e 1/8 të Champions League./Opinion.al

Pas