Kronikë

Velipojë/Ndërtonte pa leje beach-bar, arrestohet pronari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 19/07/21 |
Opi Nion

Ndërsa vijon aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdet, një shtetas është arrestuar nga policia në Velipojë. Mësohet se ai ishte pronari i një objekti që po ndërtohej pa leje në plazh. Selami Hoxha akuzohet për ndërtim të paligjshëm dhe pushtim toke, ndërsa ka qenë duke ndërtuar  me konstruksion druri, një beach-bar./Opinion.al

Pas