Aktualitet

Veliaj uron 110-vjetorin e pavarësisë me fjalët e Ismail Qemalit: Të punojmë për AtdheunBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 28/11/22 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zgjedhur ta uroj 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë me fjalët e Ismail Qemalit.

Në rrjetet sociale, Veliaj ka postuar  “110 vjet pavarësi – gëzuar ditën e flamurit. “… tani, të gjithë bashkë, si një trup i tërë dhe i pandarë, le të punojmë për ta përparuar e për ta qytetëruar, si i ka hije, Atdhenë tonë të Lirë…” – Ismail Qemali”.

110-vjetori i pavarësisë së vendit tonë është përkujtuar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, si dhe nga politikanë dhe diplomatë të huaj./Opinion.al

Pas