Te Fundit

Veliaj përplaset me LSI-në-Shikoni se sa kërkon ta ngrejë tarifën e parkimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 11/11/15 |
b.f

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka çuar për miratim në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak propozimet për tarifat e reja, ku vihet re rritja e tarifës së parkimit nga 20 në 100 lekë ora në varësi të zonës. Burime të Opinion, al, thonë se Lëvzja Socialiste në Këshill i ka kundërshtuar këto tarifa, të cilat i ka quajtu absurde, ndërkohë që Veliaj ka nisur negociatat brenda të tijve për ti bindur që të miratojnë këto tarifa, çka ka bërë që mbledhja të shtyhet për 35 minuta dhe të mos fillojë ende edhe në këto momente.

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas