Sport

Vdekja e Elizabeth II/ Shtyhet ndeshja e Champions League, ja kur do të luhetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 11/09/22 |
Opi Nion

Ndeshja e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve mes Rangers dhe Napolit është shtyrë për të mërkurën pas diskutimeve midis Policisë së Skocisë, klubit të Glasgout dhe UEFA-s. Shkak i shtyrjes së ndeshjes është bërë vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II.

UEFA ka njoftuar se ndeshja në stadiumin Ibrox, që do të luhej të martën, është riplanifikuar për të mërkurën, më 14 shtator në orën 20:00.

Në deklaratën e UEFA-s thuhej: “Kjo është për shkak të kufizimeve në burimet e policisë dhe çështjet organizative që lidhen me ngjarjet e vazhdueshme rreth zisë kombëtare për Madhërinë e Saj Mbretëresha Elizabeth II”./Opinion.al

 

Pas