Sport

Vdekja e Elizabeth II/ Premier League, Liga angleze pezullojnë ndeshjet e fundjavësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 09/09/22 |
Opi Nion

Premier League dhe Liga angleze e futbollit kanë shtyrë sfidat e ndeshjeve të kësaj fundjave pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, pasditen e së enjtes.

Lajmi u bë i ditur sot përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.

“Për të nderuar jetën dhe kontributin e saj të jashtëzakonshëm për kombin, dhe si shenjë respekti, ndeshjet e kësaj fundjave në Premier League do të shtyhen, duke përfshirë ndeshjen e së hënës në mbrëmje”, shkruhet në Twitter.

Ndërkohë, edhe Liga angleze e futbollit në deklaratën e tyre, thanë se ndeshjet e planifikuara në datat 9 dhe 10 shtator do të shtyhen në shenjë respekti për Mbretëreshën Elizabeth II.

“Pas diskutimeve të mëngjesit të kësaj të premteje , është përcaktuar se të gjitha ndeshjet e EFL nga 9-10 shtator do të shtyhen si shenjë respekti nga Sporti Kombëtar për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II”, thuhet në deklaratën e tyre./Opinion.al

Pas