Aktualitet

Vazhdojnë dasmat dhe festat në Fier, gjobë për pronarët e dy restoranteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 20/08/20 |
Opi Nion

Edhe pse të ndaluara, ceremonitë martesore dhe festat vijojnë të organizohen në vend. Policia njofton se ka gjobitur me nga 1.000.000 lekë, pronarët e dy restoranteve në Fier për shkak të organizimit të ceremonive festive në ambjentet e tyre, duke mosrespektuar protokollet e sigurisë.

“Shërbimet e Policisë i kanë vendosur pronarëve të subjekteve, shtetasve D. V. dhe L. M masën administrative 1.000.000 lekë secilit”, njofton policia./Opinion.al

Pas