Aktualitet

Vatër zjarri në Kaninë, rrezikohen banesa dhe ullinjBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 22/09/22 |
Opi Nion

Një vatër e madhe zjarri është është regjistruar ditën e sotme në Kaninë të Vlorës.

Mësohet se fillimisht zjarri ka rënë në zonën e Bishtit të Kalldrëmit e më pas ka shkuar në zonën e Kaninës.

Për shuarjen e flakëve janë angazhuar tre mjete zjarrfikëse si dhe një helikopter. Sipas tyre zjarri ka marrë përmasa të mëdha e po djeg ullinj e toka të fshatit./ Opinion.al

Pas