Aktualitet

Vatër zjarri në Gorrisht të Vlorës, pranë ndodhen puset e naftës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 08/08/21 |
Opi Nion

Vatrat e zjarrit në fshatin Gorisht të Vlorës vijojnë të jenë aktive. Abc news raporton se situata është e rëndë për shkak se pranë zonës ndodhen edhe puset e naftës.

Sakaq, vijohet të nderhyhet nga toka, nga forcat zjarrfikëse dhe banorë te zonës.

Më herët, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, deklaroi se me dhjetëra vatra zjarri janë aktive në të gjithë vendin.

Ai tha se situata më kritike është në Llogara dhe në malin e Thirrës pranë tunelit të Kalimashit.

Pas